سرویس و نگهداری

سرویس آسانسور

آسانسور یک وسیله نقلیه عمومی است که به طور موثر افراد و یا وسایل را بین طبقات یک ساختمان جا به جا می کند. آسانسورها معمولا از موتورهای برقی استفاده می کنند که قابلیت هدایت کابل های کششی ، سیستم های وزنه متعادل کننده و پمپاژ مایع هیدرولیکی برای بلند کردن پیستون استوانه ای را دارند. سرویس و تعمیر و نگهداری آسانسورها اگر به موقع و سر وقت انجام شود ، هیچ خطر جدی ساکنین آن ساختمان را تهدید نخواهد کرد. پس از نصب آسانسور جدید ، تکنسین های شرکت آس یک برنامه تعمیر و نگهداری متداولی را به شما ارائه می دهند که به شما کمک می کند تا در مسیر تعمیرات منظم خود ادامه دهید. بدین ترتیب آسانسور ساختمان شما همیشه آماده کار و ایمن می باشد.

نحوه کارکرد آسانسور

قاعده کلی عملکرد آسانسور شبیه به سیستم قرقره بالابر است که برای بیرون کشیدن آب از چشمه استفاده می شود. تنها فرق سیستم آسانسور با قرقره بالابر این است که قرقره به صورت دستی اداره می شود ، در حالی که آسانسور از مکانیزم های پیشرفته ای برای تحمل بار استفاده می کند. در اصل آسانسور یک جعبه فلزی در ابعاد مختلف است که به یک طناب فلزی بسیار سخت متصل شده است. این طناب از چرخ قرقره آسانسور در قسمت موتورعبور می کند. در اینجا چرخ قرقره همانند چرخ در سیستم قرقره بالابر دستی است و کار آن محکم نگه داشتن طناب فلزی می باشد. این سیستم توسط یک موتور قابل اجرا است. هنگامی که سوئیچ روشن است و آسانسور بالا و پایین می رود یا متوقف می شود ، موتور می تواند فعال شود.

آسانسورها قطعات بسیار پیچیده ای از تجهیزات هستند که برای ادامه کار ایمن و بدون دردسر نیاز به نگهداری مداوم دارند. نقص در آسانسور می تواند خطرات ایمنی را ایجاد کند و باعث تعمیرات گران قیمت شود. برای اجتناب از این مسائل و اطمینان از اینکه همه تجهیزات در شرایط خوب و مطابق با مقررات ساختمان کار می کنند ، به بازرسی های منظم تعمیر و نگهداری پیشگیرانه توسط تعمیرکار سرویس آسانسور نیاز دارند. انجام بازرسی های منظم و تعمیر سرویس آسانسور می تواند خطرات را کاهش دهد. یک برنامه تعمیر و نگهداری آسانسور باید خطرات را به حداقل برساند ، از تعمیرات پرهزینه اجتناب کند و اطمینان حاصل کند که آسانسور شما مطابق با کدهای مربوطه و مقررات جاری کار می کند. پس از بازرسی موفقیت آمیز و اتمام سرویس نگهداری آسانسور توسط پیمانکار آسانسور ، گواهی برای شما صادر می شود که می توانید آن را داخل آسانسور قرار دهید. گزارشات نگهداری باید شامل درخواست گزارش و خلاصه های نگهداری ماهانه باشد. برای اطمینان از اینکه بازرسی تعمیر سرویس آسانسور به درستی انجام شده است ، مراحل زیر را دنبال کنید

اهمیت تعمیر سرویس آسانسور

آسانسورها برای ساختمان های چند طبقه سرمایه گذاری های مهمی هستند ، زیرا نقش به سزایی در حمل و نقل مردم و بارها در اسرع وقت بین طبقات دارند. با توجه به همه مسافرانی که از این تجهیزات استفاده می کنند ، سرویس نگهداری آسانسور بسیار حیاتی و ضروری است. بازرسی تعمیر و نگهداری پیشگیرانه آسانسور در حصول اطمینان از رعایت مقررات ساختمان و اطمینان از همه تجهیزات در شرایط کار خوب است. خرابی آسانسور می تواند باعث ناراحتی مستاجر ، تعمیرات پرهزینه و ایجاد خطرات ایمنی شود. انجام بازرسی های منظم تعمیر و نگهداری آسانسور می تواند این خطرات را کاهش دهد. بررسی های منظم تعمیر و نگهداری ارائه شده توسط شرکت های بازرسی آسانسورو همچنین پیمانکار آسانسور به اطمینان از ایمنی عمومی و تضمین عملکرد روان و کارآمد ساختمان کمک می کند. علاوه بر این ، آسانسورهایی که به خوبی نگهداری می شوند ، قابلیت فروش املاک را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند و خطر مشکلات مربوط به مسئولیت و نارضایتی مستاجر را کاهش می دهند. برای شرکت های خدمات بازرسی آسانسور بسیار مهم است که فناوری مناسبی را انتخاب کنند که بتواند به تکنسین های خود در ارائه بازرسی های کارآمد کمک کند.

هر چند وقت یکبار برای سرویس آسانسور اقدام کنیم ؟

آسانسورها فقط محدود به مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ نیستند. امروزه در تمامی ساختمان های اداری و مسکونی آسانسور وجود دارد. البته آسانسورهای مسکونی ماشین های پرهزینه و پیچیده ای هستند ، بنابراین طبیعی است که شما باید برای سرویس و نگهداری آسانسور اقدام نمایید. بازه زمانی بازرسی آسانسور به فاکتورهای مختلفی همچون موارد ذکر شده در لیست زیر بستگی دارد :